travel incentiveMENU

Niemcy

Berlin • Drezno • Poczdam

Ramowy program wyjazdu

 Dzień 1 Przyjazd do Drezna
Wyjazd z dowolnego miasta. Przejazd do DREZNA. Spacer po Starówce: rokokowy zespół pałacowy Zwinger, Opera Sempera przy Placu Teatralnym, Hofkirche - największy kościół katolicki w Dreźnie, Kościół Frauenkirche, Nowa Synagoga - jedna z najnowocześniejszych synagog na świecie. Przejście mostem Augusta Mocnego ze Złotym Jeźdźcem - symbolem Drezna do Wewnętrznego Nowego Miasta z Pałacem Japońskim, Ratuszem, historyczną halą targową, kościołem Trzech Króli.
Następnie przejście przez Zewnętrzne Nowe Miasto - dzielnicę sztuki, restauracji, barów oraz romantycznych i wytwornych kamienic do najpiękniejszy na świecie sklep mleczny - Pfunds Molkerei. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.
Nocleg.
 Dzień 2 Przyjazd do Berlina
Śniadanie. Przejazd do BERLINA. Spacer aleją Unter den Linden do wieży telewizyjnej i Alexanderplatz, Uniwersytet Humboldta, Niemiecka Opera Państwowa, katedra św. Jadwigi, pałac Republiki oraz Czerwony Ratusz. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 Dzień 3 Dalsze zwiedzanie Berlina
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: Charlottenburg - barokowa rezydencja królów pruskich z XVII w. Plac Poczdamski - jeden z największych i najruchliwszych placów z  nowoczesna architekturę, Reichstag, Bramy Brandenburskiej. Wyspa Muzeów, na której znajdują się: Muzeum Pergamońskie, m.in. z ołtarzem pergamońskim i babilońską Bramą Isztar, Altes Museum z Muzeum Egipskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 Dzień 4 Przejazd do Poczdamu
Śniadanie. Przejazd do POCZDAMU. Zwiedzanie rozpoczniemy od zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Malowniczy widok pełen wspaniałych fontann i tarasów winnic, po których przechadzał się Fryderyk Wielki. Kolejnym punktem programu jest Nowy Ogród i Pałac Cecilienhof - najmłodsza letnia rezydencja cesarska, miejsce ostatniego spotkania Wielkiej Trójki. Następnie udamy się do byłej rosyjskiej Aleksandrówki - osobliwości miasta, które wyglądem wskazują jakby były wyjęte z ludowych baśni rosyjskich.

Popołudniowy wyjazd w drogę powrotną.
cena od650 PLN/osobę

Świadczenia

Cena obejmuje:

  • 3 noclegi w hotelu **/*** pokoje 2,3-os. z łazienką
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje w hotelu lub restauracji na mieście
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opiekę pilota

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych
Zakończ